CHS z Choče

V Nitrianskom kraji,v okolí Zlatých Moraviec, leží dedinka Choča. Spolu s mojím manželom tu bývame a venujeme sa s veľkou láskou tomuto úžasnému plemenu , ktoré spojilo naše životy.

Manželove skúsenosti s chovom sú veľmi užitočné , ďakujem mu za pomoc a rady , najma pri výcviku, niekoľko rokov pôsobil v Slovenskom retriever klube ako výcvikár. Pre pracovnú zaneprázdnenosť však svoj post v SRK prenechal iným.


Chovateľskú stanicu - Z Choče - založil v roku 2005 môj manžel.

Labrador z chočeLabrador z choče

Prvého labradora mal už v roku 1996, ale tento psík - Amon z Homokedu, Amko, nemohol byť v tej dobe chovný, nakoľko bola povinná plnochruposť.


V roku 1999 sa narodil Bruno, Bruno Sen Sibyl - chovný žltý pes s výborným poľovným temperamentom , mal takú chuť do života...ale osud je niekedy veľmi krutý.. ...Brunko v piatich rokoch zomrel na zákernú rakovinu...

Môj manžel neváhal , a odkúpil jeho dcéru - Britu - Britny spod Vápenného vrchu , ktorej sa začiatkom roku 2006 narodil skvelý pracant a manželov parťák - Arbus z Choče.


Medzi tým (rok 2001) sa v chovateľskej stanici Aldamity , narodila naša nezabudnuteľná a jedinečná - Daisy - First Lady Aldamity , ktorá v našom čokoládovom chove zanechala mnoho krásnych zvierat , a jedným z nich je aj naša úspešná tmavá čokoláda - Chiara, ktorú som už do chovu vyberala ja a rovnako

rok nato, 31.03.2011 - CHS Z Choče , oficiálne preberá moja maličkosť :-)


Môj prvý labrador - Buddy, sa narodil v roku 2004, v CHS Sun in their eyes, ktorú vlastní p.Vierka Valentová a ktorej vlastne vďačím zato, že som ´vhupla´ do labradorského sveta. Pamatám si , ako sa ma opýtala , či nechcem Buddka uchovniť a vysvetlila mi, čo vlastne musím absolvovať so psíkom...a mne sa to tak všetko zapáčilo, že dnes si už ani neviem život bez labradora predstaviť :)

...nie nadarmo sa vraví :

Tam , kde vstúpi labradorská packa , iného psíka už nechcú :-)))


...a tak v roku 2009, po dlhom rozhodovaní , som kúpila žltú sučku - Angelinku, z CHS Queen´s joy. ...


Labrador z choče

S Angelinkou sme boli od začiatku zohraná dvojica, čo sa prejavilo aj na jej výstavnej kariére , dovolím si tvrdiť, že sa radí medzi najúspešnejšie labradorky na Slovensku aj v Čechách ! Čas ukáže, čo všetko odkáže vo svojom potomstve , je to naše sladké dievčatko, vždy výborne naladená - Angelinka♥


Labrador retriever je jedno úžasné a magické plemeno , a my ho chováme vo všetkých troch standardných farbách - žltá, čokoládová a čierna.Ak chcete spoznať všetkých našich miláčikov , nech sa páči , ste na našich stránkach vítaní !


Labrador z choče

Veľmi si prajem, aby naša CHS z Choče , odchovávala zdravé a kvalitné zvieratá , nie je to ľahké , ale snažím sa...